Pasek dekoracyjny

4 medale Mistrzostw Europy dla zawodników KTS-K GOSRiT Luzino

W dniach 2-9 września w Skopje, w Macedonii odbywały się Mistrzostwa Europy w kickboxingu WAKO. Wzięło w nich udział ponad 1400 zawodników z 37 państw. Wśród najlepszych zawodników Europy, znalazła się trójka reprezentantów  KTS-K GOSRiT Luzino: Zuzanna Kalbarczyk, Paulina Stenka oraz Filip Stark. Cała trójka pod wodzą pełniącego obowiązki trenera Kadry Narodowej kadetów, wejherowianina Rafała Karcza. Reprezentacja Polski była zaraz po Rosji, najliczniejszą reprezentacją na tym turnieju, liczącą prawie 150 osób (zawodnicy oraz kadra trenerska i sędziowie). W tej doborowej stawce, dwoje z podopiecznych Rafała Karcza stanęło na podium Mistrzostw Europy, zdobywając brązowe medale.

Szczegółowe wyniki:

• Zuzanna Kalbarczyk – brązowy medal w kat. kadetek do 60 kg w formule pointfighting oraz brązowy medal w konkurencji light contact;
  • Paulina Stenka – brązowy medal w kat. juniorek do 70 kg w formule light contact oraz kick-light;
  • Filip Stark – 1/8 finału w formule pointfighting, 1/16 finału w formule light contact w wadze do 74 kg junorów.Dla Zuzanny Kalbarczyk był to już drugi medal, zdobyty na najbardziej prestiżowych zawodach dla kadetów, gdyż rok wcześniej wywalczyła również brąz, jednak na Mistrzostwach Świata w Irlandii. Aby wywalczyć medale, musiała toczyć walki m.in. z Irlandką (dwukrotnie) i Włoszką. Świetny debiut na tak wielkiej imprezie zaliczyła Paulina, która w efektownym stylu zapewniła sobie medal w light contact, pokonując m.in. o wejście do półfinału bardzo silną i nastawioną na mocny atak Turczynkę, następnie uległa Chorwatce. Filip Stark w walce o pewny medal przegrał z zawodnikiem z Grecji, później z Rosjaninem wcześniej, dostając się do 1/8 finału pokonał Hiszpana. Zawodnicy z Wejherowa i Luzina, aby zakwalifikować się na macedońskie ME, musieli co najmniej zająć drugie miejsce w Mistrzostwach Polski (cała trójka to aktualni Mistrzowie Polski, Paulina i Zuzia w dwóch formułach walki), ponadto brali udział także w kilku turniejach kontrolnych w trakcie trwania sezonu sportowego oraz w trzech zgrupowaniach. Nienaganna postawa i znalezienie się w ścisłej czołówce w swoich kategoriach wagowych, dało im przepustkę do czempionatu Europy.

Zawodnicy wyjechali na ME do Macedonii dzięki:

• ITO DESIGN – Sponsor Zuzi Kalbarczyk, Przychodnia Fit Med z Wejherowa, Zbiórka publiczna na POMAGAM.PL, Dofinansowanie Polskiego Związku Kickboxingu.Wszystkim Sponsorom oraz Darczyńcom zawodnicy, trenerzy i zarząd WSS, serdecznie dziękuje! Przy okazji informujemy, że w nowym roku szkolnym trwa nowy nabór na kickboxing w Wejherowie i Luzinie – informacje www.sportwejherowo.pl