Pasek dekoracyjny

Ponad 200 zawodników uczestniczyło w Międzynarodowym el professional/Kaszub Cup U-11

W dniach 3-4 grudnia 2016 r. rozegrany został już czwarty tej zimy turniej Kaszub Cup. Tym razem w imprezie zorganizowanej przez znakomitego piłkarza Pawła Buzałe, któremu pomagał inny były ligowiec – Karol Piątek rywalizowało 20 drużyn z rocznika 2005, w tym goście z rosyjskiego Kaliningradu.

kaszub-cupPo dwóch dniach sportowej rywalizacji zawody wygrała drużyna Jedynka Reda, która w wielkim finale, po golu zdobytym 20 sekund przed zakończeniem meczu, pokonała bardzo dobrze grających gospodarzy, KTS-K GOSRiT Luzino 1:0.

Dodajmy jeszcze, że luzińscy podopieczni trenerów Piątka i Buzały zostali sklasyfikowani najwyżej spośród 5 drużyn z projektu Piłkarska Przyszłość z Lotosem.

Na najniższym stopniu podium stanęła druga drużyna z Jedynki Reda pokonując w „małym finale” Gryf Słupsk 4:0. O poziomie zawodów świadczy fakt, że najlepsza drużyna Pomorza w tej kategorii wiekowej – Olimpijczyk Kwakowo, zajął w nich zaledwie 7 lokatę. Najlepsze drużyny zawodów otrzymały z rąk organizatorów turnieju pamiątkowe statuetki, medale oraz sprzęt sportowy.

kaszub-cup-2Warto dodać, że z okazji przypadających w tym roku 70. urodzin  Ludowych Zespołów Sportowych, Piotr Klecha – prezes pomorskiego LZS ufundował okazałą statuetkę dla najlepszej drużyny turnieju ze środowiska wiejskiego, którą otrzymał zespół GOSRiT Luzino. Najlepszym zawodnikiem Kaszub Cup U-11 został wybrany: Mateusz Sell (Reda)  , najlepszym bramkarzem Jakub Karczewski (GOSRiT Luzino), a królem strzelców okazał się Dominik Lemka. (KP Starogard).

4. Profan Gościcino

kaszub-cup-3Tegoroczny cykl turniejów Kaszub Cup objęli patronatem honorowym: Krzysztof Jurgiel – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Mieczysław Struk- Marszałek Województwa Pomorskiego, Dariusz Drelich –  Wojewoda Pomorski , Radosław Michalski – prezes OZPN, Piotr Klecha – przewodniczący Pom. LZS, Gabriela Lisius – Starosta Powiatu Wejherowskiego, Wójt Gminy Luzino – Jarosław Wejer oraz PZPN. Oprócz tego zawody wsparli: El professional, GEN GAZ, Merida, KKW Trading, Nadleśnictwo Strzebielino, Pomorski LZS, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Gmina Luzino oraz  GOSRiT Luzino.